Szyny sufitowe

Aluminiowe szyny sufitowe są nowoczesnym systemem zawieszania dekoracji okiennych o uniwersalnym zastosowaniu. Cieszą się uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, takich jak dekoratorzy wnętrz czy architekci, jak i klientów indywidualnych. System ten łączy estetykę z praktycznym zastosowaniem. Jedną z głównych zalet jest bardzo lekkie przesuwanie czy to zasłon lub firan bez żadnego szarpania, czy zacinania się suwaków. Montaż szyn sufitowych jest niezwykle prosty, nawet długie odcinki można zamontować samodzielnie. System zapewnia również dużą estetykę i uniwersalność w zakresie sposobu zawieszania tkanin, dając możliwość tworzenia różnorodnych kompozycji dekoracyjnych.

Typy i przekroje szyn do dekoracji okiennych | rys. B&S Home

Nasza oferta

Szyny sufitowe do zasłon i firan


Oferujemy szyny sufitowe typu KS, DS, KRS, CS do zawieszenia zasłon, kotar czy firan. Nasze systemy zawieszenia mają 10-letnią gwarancję producenta. Oferta obejmuje szyny montowane na suficie, wpuszczane w sufit z możliwością ich gięcia. Oferujemy kompletnie uzbrojoną szynę, dzięki czemu możesz ją zamontować i następnie zawiesić dekorację okienną, wykonaną do zawieszenia czy to na systemie flex lub też wszelkiego rodzai taśm do haczyków, lub agrafek.

Niezawodność w dobrej cenie

System zawieszenia zasłon i firan


System zawieszenia dekoracji okiennej ma istotny wpływ na końcowy efekt oraz sposób użytkowania. W naszej ofercie rekomendujemy sprawdzone systemy zawieszeń zasłon i firan, które łączą w sobie walory estetyczne, jak i praktyczne. Główną i jednocześnie obligatoryjną zaletą danego systemu to bardzo lekkie przesuwanie dekoracji, bez jakiegokolwiek jej szarpania przy przesuwaniu oraz zacinania się suwaków (na ewentualnych łączeniach torów). Kolejna cecha stosowanych przez nas systemów to uniwersalność — łatwość dostosowania rozwiązań do istniejących warunków technicznych. Szyny wykonujemy na wymiar, konfigurując je do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Odpowiednio doposażamy je w suwaki, agrafki lub oczka wave. W zależności od profilu istnieje możliwość wykonania długich odcinków, gięcia w pionie, lub poziomie. Dodatkowo systemy szyn sufitowych pozwalają na bardzo łatwy i szybki montaż — Klick System. Oferujemy systemy do pomieszczeń prywatnych, jak i komercyjnych. Produkty te są wysokiej jakości i objęte są gwarancją producenta, a jednocześnie dostępne w rozsądnej cenie.

Możliwości konfiguracji systemu zawieszeń typu szyny | rys. B&S Home

Na wymiar

Systemy szyn sufitowych do dekoracji okiennych


Poznaj podstawowe rodzaje i cechy manualnych systemów do zawieszenia dekoracji okiennych:

 

KS — uniwersalny system dający możliwość swobodnego przesuwania zasłon czy firan. Możemy go montować zarówno naściennie, jak i do sufitu (litych oraz G-K). Idealnie sprawdza się w zabudowach (korytach), wykuszach, na skosach lub innych nietypowych oknach. 

Profil szyny KS może być gięty w pionie i poziomie (minimalny promień 10 cm). Dedykowany do tkanin średnio ciężkich, gdzie maksymalny ciężar zawieszanych tkanin może wynosić 8 kg na metr szyny. 

DS —  to połączenie estetycznego wyglądu i możliwości swobodnego przesuwania zasłon czy firan. Stworzony z myślą o miejscach, w których nie stosujemy maskownic. W odróżnieniu od KS ma nieco niższy przekrój (10 mm wysokości) oraz jest delikatnie zaokrąglony od frontowej strony. Możemy go montować zarówno naściennie, jak i do sufitu. Profil szyny DS może być gięty w  poziomie (minimalny promień 10 cm).  Dedykowany do tkanin średnio ciężkich, gdzie maksymalny ciężar zawieszanych tkanin może wynosić 8 kg na metr szyny. 

KRS — system ten, stosujemy w miejscach, gdzie zależy nam na estetycznym, nowoczesnym i minimalistycznym designie. Otwarty tor szyny daje możliwość swobodnego przesuwania zasłon czy firan. System KRS idealnie sprawdza się w zabudowach G-K, gdzie tor szyny można dyskretnie ukryć w suficie. Dzięki temu nie ma potrzeby budowania maskownic lub koryt pod dekoracje okienne. Tor szyny można również ukryć w tradycyjnych sufitach, wykonując odpowiednio bruzdę. Profil szyny KRS może być gięty w  poziomie. Dedykowany do tkanin średnio ciężkich, gdzie maksymalny ciężar zawieszanych tkanin może wynosić 8 kg na metr szyny. 

CS —  wzmocniony system zawieszenia pozwalający na swobodne przesuwanie ciężkich dekoracji okiennych. Poza wzmocnionym profilem szyny, system ten wyposażony jest w unikalne suwaki łożyskowe. Profil szyny CS może być gięty w  poziomie (gięcie kątowe o promieniu 20 cm oraz łuk ciągły w płaszczyźnie poziomej). Dedykowany do tkanin ciężkich, gdzie maksymalny ciężar zawieszanych tkanin może wynosić 15 kg na metr szyny. 

CRS — dekoracyjny system profili rurowych o otwartym torze z możliwością swobodnego przesuwania zasłon czy firan. Dostępne średnice 20 lub 28 mm. Wykończenie szyn aluminiowych poperz anodowanie i lakierowanie proszkowe: biały, brąz, antik brąz, złoty, stal nierdzewna. System ten dobrze odnajduje się w nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeniach.  Możemy go montować zarówno naściennie, jak i do sufitu. Profil szyny CRS może być gięty w  poziomie (promień 20 cm).

Systemy szyn wykonane są w opcji Klick System – dzięki czemu zatrzaskiwanie suwaków oraz uchwytów na szynie znacznie przyśpiesza montaż szyn i zawieszanie tkanin. Niezależnie od typu wszystkie profile mogą być stosowane w hotelach, restauracjach, biurach,  jak i prywatnych pomieszczeniach. Jeśli masz pytania albo potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz showroom STYL Studio Wnętrz w Poznaniu, gdzie doradzimy Ci odpowiedni system.

 

Zobacz, również:


Współpraca

NASZE MARKI


Texdecor logo
Sahco logo
FibreGuard logo
FR-One logo
ZR Zimmer Rohde logo
Vinylpex logo
Sandberg Wallpaper logo
Orac Decor Sztukateria logo
Mardom Decor Szukateria logo
Muance logo producent fototapet
Kvadrat logo
Jab Anstoetz Group logo
A House of Happiness logo
Spagnolo logo
One Wall Design logo producent fototapet
Halland Haag logo
Dizz Design logo
Forest logo
Dekoma logo
BRU logo
Kirby Design logo
Villa Nova logo
ROMO logo
ADO Goldkante logo
ARTE logo
Casamance logo
Gimmersta logo
BorasTapeter logo
Casadeco logo