Żaluzje drewniane – do jakiego wnętrza będą najlepiej pasować?

Żaluzje drewniane to znakomity wybór do domów, mieszkań i biur, w których chcemy wprowadzić przytulną atmosferę i ciepło, jednocześnie zachowując elegancki wygląd. Ich prosta forma oraz naturalne wykończenie sprawiają, że idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Osłony pozwalają jednocześnie na regulowanie poziomu światła, dodatkowo zapewniając prywatność. To zatem najlepsze połączenie estetyki i funkcjonalności. Z uwagi na szeroki wybór kolorów, można dopasować je do różnych stylów aranżacji.

Gdzie sprawdzą się żaluzje drewniane?


Estetyczny wygląd i uniwersalny charakter żaluzji wykonanych z drewna sprawia, że doskonale wpasowują się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje. Będą także odpowiednie do domów i mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim i rustykalnym.

W zależności od tego, na jaki kolor się zdecydujemy, mogą stanowić zarówno subtelny dodatek, jak i dominujący element dekoracyjny.

Ważną zaletą żaluzji wykonanych z drewna jest to, że mogą z powodzeniem zostać zamontowane w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience. W tym przypadku trzeba jednak zdecydować się na inny gatunek drewna, niż np. do salonu lub sypialni. Wysoką wilgotność bardzo dobrze znoszą egzotyczne gatunki. Alternatywą są materiały imitujące drewno i wyróżniające się podwyższoną odpornością na działanie wody.

Żaluzje drewniane na wymiar
Żaluzje drewniane na wymiar

Żaluzje z drewna dla miłośników nowoczesnego stylu


Jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje, w których często pojawiają się duże przeszklenia, żaluzje drewniane staną się nie tylko świetną ozdobą, ale również praktycznym rozwiązaniem umożliwiającym kontrolę nad światłem i prywatnością. W przypadku dużych okien można spotkać się z żaluzjami montowanymi od sufitu. Zwykle posiadają one większe lamele o szerokości 50 lub 65 mm. Taki rozmiar sprawia, że estetycznie prezentują się na tle dużych szyb, a jednocześnie umożliwiają efektywne regulowanie ilości wpadającego do środka światła.

Żaluzje montowane na dużych oknach wyróżniają się większymi gabarytami, dlatego też warto rozważyć w ich przypadku opcję sterowania elektrycznego. Dzięki temu codzienne użytkowania będzie bardziej komfortowe. Taki sposób nie tylko ułatwia codzienną obsługę, ale jednocześnie idealnie wpisuje się w popularny trend smart home. Poza tym warto dodać, że drewno znakomicie kontrastuje z chłodnymi i często surowymi elementami nowoczesnych aranżacji, takimi jak beton, szkło czy metal, tworząc harmonijną i przytulną przestrzeń.

Realizacja: Żaluzje drewniane na wymiar | Projekt wnętrza:Tyma Projekt | Fot.Jaga Kraupe

 

Drewniane żaluzje w klasycznym wydaniu


W przypadku klasycznych wnętrz, drewniane dodatki są sposobem na podkreślenie ciepła i naturalnego charakteru aranżacji. Poza tym świetnie komponują się z innymi elementami wyposażenia wykonanymi z drewna. W takich aranżacjach najlepiej sprawdzą się żaluzje w stonowanym, naturalnym odcieniu. Z uwagi na to, że każda lamela jest niepowtarzalna, całość stanowi naprawdę wyjątkowy dodatek do wnętrza. W klasycznych aranżacjach żaluzje drewniane mogą stać się ciekawym kontrastem dla bardziej kolorowych lub wzorzystych dekoracji.

Choć osłony wykonane z naturalnego materiału są nieco droższe, w tym przypadku mamy pewność, że inwestujemy w produkt, który zostanie z nami na długie lata. Nie warto zatem szukać tanich zamienników, bowiem ich użytkowanie często pozostawia wiele do życzenia. Chcąc cieszyć się estetycznym wyglądem żaluzji, należy też pamiętać o regularnej pielęgnacji, która na szczęście nie jest skomplikowana. Wystarczy jedynie przecierać lamele z kurzu, najlepiej ściereczką z mikrofibry lub odkurzaczem z końcówką z miękkiego włosia.

Współpraca

NASZE MARKI


Texdecor logo
Sahco logo
FibreGuard logo
FR-One logo
ZR Zimmer Rohde logo
Vinylpex logo
Sandberg Wallpaper logo
Orac Decor Sztukateria logo
Mardom Decor Szukateria logo
Muance logo producent fototapet
Kvadrat logo
Jab Anstoetz Group logo
A House of Happiness logo
Spagnolo logo
One Wall Design logo producent fototapet
Halland Haag logo
Dizz Design logo
Forest logo
Dekoma logo
BRU logo
Kirby Design logo
Villa Nova logo
ROMO logo
ADO Goldkante logo
ARTE logo
Casamance logo
Gimmersta logo
BorasTapeter logo
Casadeco logo