Zastosowanie żaluzji drewnianych w nowoczesnych projektach wnętrzarskich

żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to nie tylko świetny element dekoracyjny, ale również ważny dodatek poprawiający komfort użytkowania pomieszczeń. Obecnie cieszą się one bardzo dużą popularnością, zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach. Ich estetyka, trwałość i funkcjonalność sprawiają, że są coraz częściej wybierane przez architektów, inwestorów oraz klientów indywidualnych i komercyjnych, którzy stawiają na jakość i znakomity design. Z jakimi wersjami można najczęściej spotkać się w nowoczesnych projektach wnętrzarskich?

Zalety i rodzaje żaluzji drewnianych


Żaluzje wykonane z drewna mają wiele zalet. Jedną z ważniejszych jest możliwość regulowania kąta nachylenia lameli, co zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia oraz prywatnością. Dla osób ceniących praktyczne rozwiązania, ważną zaletą jest też łatwa obsługa oraz trwałość. Poza tym żaluzje drewniane zachwycają swoją estetyką. Dzięki nim wnętrze wygląda bardziej elegancko i jest optycznie ocieplone. Wynika to z naturalnego wyglądu drewnianych elementów.

Warto też dodać, że struktura drewna sprawia, iż materiał działa jako naturalna izolacja termiczna i akustyczna, pomagając w utrzymaniu stabilnej temperatury w pomieszczeniu. Osoby, które szukają pomysłu na metamorfozę wnętrza lub chcą wprowadzić do niego unikalne i stylowe rozwiązania dekoracyjne, mogą wybierać spośród szerokiej palety kolorów i wykończeń. Ułatwia to dostosowanie żaluzji do wystroju oraz wizji aranżacyjnej. Opisywane elementy można podzielić na kilka kategorii.

  • Szerokość lameli – w przypadku mniejszych okien najlepiej sprawdzają się lamele o szerokości 25 lub 35 mm. Są one na tyle delikatne, że nie przytłaczają wnętrza i stanowią subtelny dodatek. Posiadacze dużych okien lub domów ze sporej wielkości przeszkleniem mogą już zdecydować się na większe lamele, np. 50 lub 65 mm. Takie wersje lepiej podkreślają rozmiar i proporcje przestrzeni.

 

  • Sposób sterowania – sterowanie manualne dostępne jest w przypadku wszystkich szerokości lameli. To tradycyjne i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Osoby, które zdecydują się na lamele o większej szerokości powinny jednak rozważyć sterowanie elektryczne. To nowoczesna, a przy tym bardzo wygodna opcja, która idealnie sprawdza się w przypadku dużych i ciężkich żaluzji.
  • Sterowanie żaluzjami elektrycznymi – decydując się na wyżej opisane rozwiązanie, użytkownicy mogą wybrać sterowanie bezprzewodowe za pomocą aplikacji mobilnej, pilota lub systemu inteligentnego domu. Drugą możliwością jest sterowanie przewodowe, czyli tradycyjne połączenie z zasilaniem.
  • Sposoby wykończenia i montażu – w tym przypadku wiele zależy od preferencji użytkowników oraz od rodzaju żaluzji i warunków technicznych oraz montażowych. Dostępne opcje to drabinka sznurkowa lub taśmowa, maskownice, montaż ścienny, sufitowy lub pomiędzy listwami przyszybowymi.

Żaluzje drewniane sprawdzą się w każdym pomieszczeniu domowym oraz komercyjnym, w tym w salonie, sypialni, gabinecie, restauracjach, poczekalniach, biurach i pomieszczeniach reprezentacyjnych. Dostępne są także specjalne wersje przeznaczone do pomieszczeń, w których panuje podwyższony poziom wilgoci, np. do łazienek.

Żaluzje drewniane w nowoczesnych aranżacjach

Nowoczesne wnętrza często charakteryzują się minimalistycznym designem, gdzie dominują czyste linie i naturalne materiały. Żaluzje drewniane doskonale wpisują się w ten trend, oferując szeroki wybór odcieni. Miłośnicy minimalizmu chętnie sięgają po gładkie lamele, które w subtelny sposób komponują się z nowoczesnymi, często monochromatycznymi aranżacjami.

Gorącym trendem są też duże przeszklenia. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się modele wolnowiszące o szerokich lamelach 50/65mm, wykonane w opcji sterowania elektrycznego. Osoby, które szukają nowoczesnych rozwiązań, chętnie decydują się na wersje akumulatorowe. Wynika to z faktu, iż w takim przypadku nie trzeba wykonywać dodatkowych prac elektrycznych związanych z podłączeniem zasilania i okablowaniem. Pozwala to na szybką metamorfozę gotowych przestrzeni.

Żaluzje drewniane są idealnym rozwiązaniem zarówno do pomieszczeń domowych, jak i komercyjnych. Z uwagi na szeroki wybór kolorów i wykończeń, można łatwo wkomponować je w praktycznie każdą nowoczesną aranżację. To jednocześnie najlepszy wybór dla osób szukających ponadczasowych elementów, które zostaną z nimi na długie lata.

Współpraca

NASZE MARKI


Texdecor logo
Sahco logo
FibreGuard logo
FR-One logo
ZR Zimmer Rohde logo
Vinylpex logo
Sandberg Wallpaper logo
Orac Decor Sztukateria logo
Mardom Decor Szukateria logo
Muance logo producent fototapet
Kvadrat logo
Jab Anstoetz Group logo
A House of Happiness logo
Spagnolo logo
One Wall Design logo producent fototapet
Halland Haag logo
Dizz Design logo
Forest logo
Dekoma logo
BRU logo
Kirby Design logo
Villa Nova logo
ROMO logo
ADO Goldkante logo
ARTE logo
Casamance logo
Gimmersta logo
BorasTapeter logo
Casadeco logo