Cole and Son

Historia marki Cole&Son: tradycja i innowacja na ścianach

W 1873 r. John Perry, syn wikariusza z Cambridgeshire i producent tapet John Hanson stworzyli księgę wzorów, rozpoczynającą historię Cole & Son. Książka ta zawierała 8 wzorów i była fundamentem dla jednego z ostatnich producentów ręcznie drukowanych tapet na świecie. John Perry specjalizował się w tapetach i z biegiem lat, wraz z postępem technologii, rozbudowywał kolekcje drewnianych bloków do druku.
Po śmierci Johna Perry’ego w 1873 roku firmę przejął Albert P. Cole, stając się również właścicielem salonu tapetowego w Londynie. W 1934 r. nabył bloki drukarskie od renomowanej firmy Cowtan & Son, obejmujące dwa wieki, co uczyniło je największą kolekcją drewnianych bloków w branży tapet. Współcześnie, w zakładzie produkcyjnym w Finsbury Park, firma nadal używa oryginalnych maszyn do barwienia i suszenia papieru opracowanych przez Johna Perry’ego. Perry, oprócz utrzymania tradycji, przyczynił się również do innowacji w branży tapet. Udało mu się stworzyć technologię imitacji jedwabiu na tapecie, dając nowe możliwości w branży. Obecnie marka Cole and Son kontynuuje tradycję produkcji tapet, łącząc rękodzieło z nowoczesną technologią.

 

Ekskluzywne wzornictwo i produkty

Produkty Cole & Son to nie tylko tapety ścienne, to także dzieła sztuki odwzorowujące lata angielskiej tradycji. Z ponad 1800 drewnianymi formami i 350 sitami drukarskimi, archiwa firmy przechowują dziedzictwo designu XVIII, XIX i XX wieku. Tapety Cole & Son to nie tylko element dekoracyjny, ale również historyczny, stanowiący integralną część dziedzictwa architektury i designu.
Firma starannie przygotowuje każdą tapetę, czerpiąc inspirację z archiwów i współpracując z nowoczesnymi artystami, takimi jak Ardmore Ceramic Art czy Archiwum Piero Fornasettiego. Z unikalnym połączeniem starych technik i nowoczesnych trendów, tapety Cole and Son zdobywają uznanie wśród projektantów wnętrz oraz indywidualnych klientów.

 

Cole and Son angielskie tapety z tradycją

Cole & Son to nie tylko marka, lecz także dziedzictwo angielskiego designu, które z przyjemnością prezentujemy w naszym salonie w Poznaniu. Ta wyjątkowa marka to niepowtarzalne dekoracje ścienne łączące w sobie historię, rzemiosło, jak również wysoką jakość w połączeniu z nowoczesnością. Obecnie firma Cole & Son, wznosząca się na czoło najstarszych producentów tapet, tworzy unikatowe wzory, dostosowywane ręcznie do indywidualnych zamówień. Ich wyjątkowy design, inspirowany wielowiekową historią, ma ponadczasowy charakter i także doskonale wpisuje się w nowoczesne przestrzenie. Jako dystrybutor Cole & Son z radością prezentujemy niezrównane arcydzieła, które uwydatniają charakter wnętrza, stanowiąc wyraz klasy, elegancji i niepowtarzalnego stylu.

 

Współpraca

NASZE MARKI


Texdecor logo
Sahco logo
FibreGuard logo
FR-One logo
ZR Zimmer Rohde logo
Vinylpex logo
Sandberg Wallpaper logo
Orac Decor Sztukateria logo
Mardom Decor Szukateria logo
Muance logo producent fototapet
Kvadrat logo
Jab Anstoetz Group logo
A House of Happiness logo
Spagnolo logo
One Wall Design logo producent fototapet
Halland Haag logo
Dizz Design logo
Forest logo
Dekoma logo
BRU logo
Kirby Design logo
Villa Nova logo
ROMO logo
ADO Goldkante logo
ARTE logo
Casamance logo
Gimmersta logo
BorasTapeter logo
Casadeco logo
Formularz Wyceny